من در طول بیش از یکدهه فعالیت حرفه ای و مستمر در حوزه سئو همواره سعی کرده ام با این تصور که سئو فقط یک ترفند است مبارزه کنم. در حالی که ترفندها ممکن است شما را به سرعت رتبه بندی کنند، معمولاً در دراز مدت جواب نمی دهند و حتی ممکن است نتیجه معکوس داشته باشند. رتبه خوب دائمی در گوگل مستلزم یک استراتژی سئو جامع وب سایت است که بر هر جنبه ای از وب سایت شما متمرکز باشد. موارد فنی، تجربه کاربری، محتوای وب سایت شما و امنیت وب سایت شما باید مرتب و بهینه شده باشند. بنابراین، برای حفظ رتبه خوب در گوگل، باید رویکردی جامع برای سئو ایجاد کنید.

سئوی جامع

سئوی جامع (بهینه سازی موتور جستجو) به بهبود تمام جنبه های مهم یک وب سایت برای بالا بردن رتبه آن در موتورهای جستجو اشاره دارد. هدف نهایی، ایجاد وب سایتی است که نیازهای کاربران خود را نه تنها با ارائه اطلاعات مناسب در زمان مناسب، بلکه با استفاده آسان و ایمن. برای رسیدن به این هدف، در همه سطوح برآورده کند. صاحبان وب سایت باید بصورت مداوم روی جنبه های زیر از سایت خود کار کنند:

  • سئو فنی خوب ؛
  • نوشتن محتوای با کیفیت و ساختارمند ؛
  • یک تجربه کاربری عالی ؛
  • ایمن نگه داشتن وب سایت ؛

دلیل رویکرد سئو جامع وب سایت چیست ؟

ماموریت گوگل ساخت موتور جستجوی کاملی است که به مردم کمک می کند آنچه را که به دنبالش هستند پیدا کنند، به همین دلیل است که ساختن وب سایت و استراتژی بازاریابی شما با این هدف راه حلی مناسب و تاثیرگذار است.

بیایید از یک قیاس برای توضیح رویکرد جامع به سئو استفاده کنیم. کار روی سئوی سایت خود را مانند بردن کشتی به یک مسابقه کشتی سازی در نظر بگیرید، جایی که داوران گوگل و سایر موتورهای جستجو هستند. یک وب سایت، مانند یک کشتی بزرگ است و دارای قطعات متحرک زیادی است که باید مدیریت شوند. طراحی شما نمای بیرونی کشتی، محتوای شما فضای داخلی و خدمات است و تنظیمات فنی شما موتور است. هدف در اینجا جلب نظر داوران است تا آنها به شما امتیاز بالایی بدهند و شما را به مردم توصیه کنند.

این رقابت بسیار تنگاتنگ و پرجمعیت است، بنابراین برای به دست آوردن یک رتبه خوب، نه تنها به یک کشتی زیبا و یک موتور سریع و قابل اعتماد نیاز دارید، بلکه به یک فضای داخلی خوب و خدمات داخلی با کیفیت بالا نیز نیاز دارید. اگر یک کشتی زیبا دارید (طراحی چشم نواز) اما فضای داخلی (محتوا) مناسب نیست و یا کم است، مردم کمتر تمایل دارند در آن کشتی باشند. از سوی دیگر، اگر یک فضای داخلی و خدمات داخلی شگفت‌انگیز دارید، اما کشتی شما کند است و موتور شما مستعد مشکلات (تنظیمات فنی) است، مردم به دنبال جایگزین‌های دیگری خواهند بود.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، داوران (موتورهای جستجو) رتبه بالایی را به کشتی‌ها (وب‌سایت‌ها) می‌دهند که استانداردهای ذکر شده در بالا را برآورده می‌کنند و فراتر می‌روند. ماموریت و شهرت آنها به ارائه توصیه های خوب بستگی دارد، بنابراین آنها این موضوع را بسیار جدی می گیرند. به همین دلیل است که استفاده از “ترفندها” برای اینکه به نظر برسد کشتی خود را بهبود بخشیده اید، کارساز نخواهد بود، زیرا در واقع آن را بهبود نداده اید.

با کار بر روی بهبود هر قسمت از کشتی، با گذشت زمان، کشتی شما بهتر خواهد شد. در عین حال، شما تنها کشتی ای نیستید که تلاش می کند بهتر شود، دیگران نیز همین کار را می کنند. در رقابتی بسیار شدید و پرجمعیت، هر دستاورد و پیشرفت کوچکی قابل توجه خواهد بود. با این کار، ممکن است رتبه بالاتری در رقابت کسب کنید و به یک توصیه تبدیل شوید.

ترفندهای سئو مربوط به گذشته است ؟

در روزهای اولیه استفاده از سئو، افراد می‌توانستند از انجام ترفندها فرار کنند. آنها کلمات کلیدی و لینک های داخلی را در صفحات قرار می دادند، محتوای کوتاه و نامربوط می نوشتند یا محتوای سایت های دیگر را کپی می کردند و با آن محتوا رتبه بندی می کردند. این موارد مربوط به گذشته است. از آن زمان، گوگل و سایر موتورهای جستجو هر روز الگوریتم های خود را بهبود بخشیده اند و دیگر گرفتار چنین ترفندهایی نمی شوند.

در حالی که گوگل چندین بار الگوریتم خود را تغییر داده است، اکثر توصیه های من از زمانی که شروع به کار کرده ام ثابت مانده است. این توصیه ساده است (به این معنی نیست که آسان است!): باید مطمئن شوید که سایت شما فوق العاده خوب است. داشتن یک وب سایت با محتوای باکیفیت، ارائه تجربه کاربری عالی و امنیت به روز، فوراً رتبه شما را بهبود نمی بخشد. اما در دراز مدت، قطعا تاثیر مثبتی بر سئوی سایت شما خواهد داشت!

علاوه بر این، وب سایت های عالی تمایل به دریافت بک لینک های بیشتری از وب سایت های دیگر دارند و همچنین توجه رسانه های اجتماعی بیشتری را به خود جلب خواهند کرد. قیاس قبلی در مورد کشتی را به خاطر دارید؟ این شبیه دریافت توصیه‌هایی از سایر کشتی‌ها (وب‌سایت‌ها) در داخل و خارج از آن رقابت است، که سیگنالی قوی برای موتورهای جستجو است که می گویند وب‌سایت شما شگفت‌انگیز است.

علاوه بر این، افراد در وب سایتی که دوست دارند، در مقایسه با وب سایتی که درک نمی کنند، رفتار متفاوتی دارند. گوگل از این رفتار استفاده می کند و به کاربر سیگنال می دهد تا بفهمد مردم چگونه سایت شما را تجربه می کنند. وب‌سایت‌های فوق‌العاده باعث تبدیل بالاتری نیز می‌شوند. اگر مخاطبان شما وب سایت شما را دوست داشته باشند و درک کنند، مطمئناً شانس خرید محصولات شما یا بازگشت به وب سایت شما بسیار بیشتر است.

سئو زمانبر است

درک این موضوع که سئو زمان می برد تا به ثمر بنشیند، یک نکته کلیدی در رویکرد سئو جامع وب سایت است. شما فقط زمان و منابع زیادی برای بهبود سایت خود دارید. بنابراین، باید آنچه را که می‌خواهید بهبود دهید، شناسایی کنید، برنامه‌ای برای حمله ارائه دهید، برنامه‌ریزی خود را اجرا کنید و نتایج آن تغییرات را پس از مدتی مشاهده کنید. گاهی اوقات شما تغییرات بزرگ ایجاد می کنید، گاهی اوقات تغییرات کوچکتری ایجاد می کنید که به نظر مهم نیستند. اما با گذشت زمان، آنها باعث می شوند، که به تدریج سایت شما به یک سایت بهتر تبدیل شود.

به‌علاوه، هر زمان که تغییر یا بهبودی را اعمال می‌کنید، مدتی طول می‌کشد تا Google متوجه آن تغییرات در حین ورود و خزیدن در صفحات شما شود. سپس، گوگل باید این تغییرات را در الگوریتم رتبه بندی پیچیده خود در نظر بگیرد. بنابراین اگر بعد از چند هفته یا حتی چند ماه نتایجی را که انتظار دارید مشاهده نکردید زیاد نگران نباشید. فقط به یاد داشته باشید که به زمان بیشتری نیاز دارید و در این حین روی بهبود هر جنبه ای از وب سایت خود به بهترین نحو فعالیت کنید!

turned_inدسته بندی : بهینه‌سازی موتور جستجو
moreبرچسب : ،

مطالب مرتبط

سئو داخلی یا On Page SEO چیست ؟
استراتژی کلمات کلیدی چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست